Rodney Glasgow si zahrá v jednom tíme s Rahmonom Fletcherom

Dvadsaťročný americký rozohrávač a bývalý hráč Prievidze Rodney Glasgow odchádza do Veľkej Británie, v jednom tíme – Newcastle Eagles, sa stretne s ex-hráčom Košíc Rahmonom Fletcherom.

Glasgow bol súčasťou Prievidze v predchádzajúcich dvoch ročníkoch, sezóna 2018/2019 mu priniesla zisk striebornej medaile. Bývalý hráč BC odohral 49 zápasov, priemerne mal v štatistikách 10,0 bodu, 2,5 doskoku a 2,5 asistencie. „Doterajšia moja kariéra priniesla skvelé skúsenosti v každej krajine. Naučil som sa vyhrávať a vlastne, aj čo k tomu vedie. V predchádzajúcej sezóne som bol súčasťou prvého finále v mojej kariére. Atmosféra bola iná, intenzita vzrástla, skauting a drobné úpravy taktiky boli kľúčové. Precíznosť a koncentrácia bola to, čo vás delilo od zisku titulu,“ prezradil Glasgow pre oficiálnu klubovú webstránku.

Príchodom do nového pôsobiska má 26-ročný basketbalista nárok na zisk britského pasu, keďže jeho otec z tejto krajiny pochádza. To však nie je dôvod, prečo prišiel do Newcastlu: „Keď ma Eagles oslovili, tak som bol vďačný a nadšený. Hrať pre top tím a rešpektovanú organizáciu, akou Newcastle je a hrať v krajine, odkade pochádza môj otec, nič lepšie sa nedá už ani nepísať. Netrvalo mi dlho, aby som sa rozhodol akceptovať ponuku.“

O klube a lige mal výborné informácie, v družstve sa stretne s bývalým „býkom“ Rahmonom Fletcherom a v Anglicku tiež pôsobil ďalší ex-Prievidžan Andre Jones. „Andreho poznám od školských čias, o Eagles nemal zlého slova. Proti Rahmonovi Fletcherovi som hrával na Slovensku. Prezradil mi, že sa teší z môjho príchodu a už sa nevie dočkať, keď sa spolu objavíme na palubovke,“ uviedol Glasgow.

Newcastle je minulosezónny účastník britskej BBL, v novom ročníku má však oveľa vyššie ambície.

Foto: Lukáš Droppan