Jarekious Bradley sa vracia do fínskej Kataje

Už svoju tretiu sezónu vo fínskom Joensuun Kataja Basket odohrá 29-ročný americký krídelník a bývalý hráč Iskry Svit Jarekious Bradley.

Rodák z Memphisu začínal svoju profesionálnu basketbalovú kariéru pod Tatrami v sezóne 2015/2016, keď sa aj napriek draftovaniu Oklahomou City Blue, nedostal do G-League. Len 15 zápasov v žlto-modrom drese mu však otvorilo cestu k ďalším angažmánom. Po slovenskej anabáze prišlo prvé pôsobenie v Kataji, kde si zahral aj v Európskom pohári FIBA.

Vydarený ročník v krajine tisícich jazier mu prinieslo džob v nemeckej najvyššej súťaži, konkrétne v Braunschweigu. Do Kataje sa však v priebehu sezóny vrátil. V januári 2019 sa dohodol na kontrakte s druholigovým nemeckým celkom Hebeisen White Wings Hanau. V deviatich stretnutiach mal priemer 4,8 bodu a 2,2 doskoku.

Teraz ho čaká už tretie pôsobenie vo Fínsku, po ťažkom zranení podpísal s klubom zatiaľ iba skúšobný kontrakt. „Jarekious Bradley ukázal pri oboch príležitostiach v našom tíme, že je správnym hráčom. Je všestranný, veľmi nám môže pomôcť v obrane. Sme si vedomí, že predchádzajúca sezóna bola náročná, no rozhodli sme sa to s ním opäť vyskúšať. S asistentom trénera a samotným hráčom sme sa zhovárali. Jarekious chce opäť ukázať, že môže hrať,“ vyjadril sa pre oficiálnu klubovú webstránku tréner Juha Stenin.

Kataja v predchádzajúcom ročníku skončila prekvapujúco už vo štvrťfinále najvyššej súťaže, klub sa však predstaví v kvalifikácii Európskeho pohára FIBA.

Foto: Daniel Faix